Výběr nové série

Jak se tak říká, sliby se mají plnit. Koncem roku 2022 jsem utrousil, že bych si přál, aby naši čtenáři mohli alespoň tu a tam mít možnost rozhodnout, do čeho se máme pustit jako další série. Jelikož jsem nemluvil do větru, tak od teď (tj. 1. února 2023) až do konce března (2023) bude spuštěn sběr hlasů v anketě, která je v patičce stránky. Obdoba ankety se ukáže i na FB stránkách a nějaký link i na Instagramu.

Co je cílem je asi jasné. Letos vydáváme prozatím poslední díl ze série Carciphona (s pořadovým číslem 7) a na pokračování dle slov autorky si budeme muset alespoň rok počkat. Také se uzavře série Bájné království. To nám dává jistý prostor mezeru vyplnit. Již delší dobu uvažuji o navázání na úspěch série Radiant. Ten představuje spolu s Carciphonou tu neukončenou část a tak bylo jasné, že pokud se má dělat něco dalšího, musí jít o kratší věc. (byť se třeba ještě neví, zda bude prvním příběhovém arku dál pokračovat nebo ji původní nakladatel včas ukončí).

Na výběr jsou tak tři manga série. Pojďme si je trochu přiblížit.

 

1) Space Punch

Jde o klasickou šónen mangu odehrávající se (dejme tomu) v současnosti nebo blízké budoucnosti. Hlavními protagonisty jsou dva bratři. Po smrti otce se každý vydal v životě trochu jinou cestou. Starší Zack šel ve šlépějích otce a stal se policistou. Naproti tomu Joe je takový živel a spokojil se s rozvážením nudlí. Život není ani k jednomu moc příznivý a dostávají se do křížku s všudypřítomnou mafií. Zack má problém se porvat se zločinem, když jsou nadřízení podplacení těmi, které má chytat, no a Joe má prostě jen smůlu, že si ho nějací cápci z gangu dobíraj. Jejich život se ale od základu změní, když jednoho dne najdou otcovu boxerskou výbavu...

Jde o bojovku/detektivku. V případě výhry by do našeho katalogu vnesl čerstvý vítr a přinesl něco jiného než fantasy, kterého je prostě hodně. Komiks je spíš vážnějšího charakteru a měl by mít celkem 4 knihy. Z hlediska příběhu bych očekával přímočařejší věc, která bude spíš nabitá kvalitními akčními scénami, a protože otcem chlapců byl boxer, tak boje z ringu, ale samozřejmě i mimo něj. 

 

2) Double Me

Příběh je o dospívající středoškolačce Aiko. Spolu s kamarádkou Eri tráví hodně času chatováním na soc. sítí Double Me a klábosí o všem možném. Co čert nechtěl, Eri bohužel zemře a Aiko, zdrcená ztrátou nejlepší přítelkyně, dostává dál zprávy z jejího účtu. Je za profilem Eri nějaká umělá inteligence nebo si z ní někdo prostě jen střílí? To však není jediná zvláštnost, která se kolem Aiko začínáí dít.

Double Me je víceméně thriller z nedaleké budoucnosti, byť s tím, jak pokračuje technologie, bych si tím nebyl už moc jistý. Zcela jistě jde o vážné téma, ve kterém figuruje smrt, vraždy a vyšetřování. Oproti Space Punch bych to viděl na komplikovanější záležitost. Manga se táhne šest knih a kdo ví, co čeká na jejím konci.

 

3) Oneira

Z hloubi naší mysli ožívaly noční můry. Tato monstra, hnaná jejich jedinou touhou eliminovat své hostitele, se v mnoha podobách stala metlou, kterou je třeba vymýtit. Tváří v tvář této rostoucí hrozbě je kasta Epeira postavena do ozbrojeného křídla Církve, aby se postavila stvořením snů. Nechvalně známá Arane Heos, bojovnice s příšerami, je jednním z členů Epeira. Zatímco čelí nočním můrám, bude se muset vypořádat s rostoucím nepokojem uvnitř Církve a své vlastní kasty, kterou ohrožuje tajemství.

Oneira je čistá dark fantasy o potírání bizardních bytostí a nějakou konspirací na pozadí. Předpoklad je tuším 4 knihy, takže jako u předchozích dvou sérií se nejedná o nic zdrcujícího.

Zpět do obchodu