Novinky

Září 2023

Prázdninový čas je za námi a je třeba opět trochu šlápnout do pedálů. Aktuálně je v procesu několik věcí najednou. Před týdnem byla zveřejněna obálka dalšího Simona. V pořádí 6. díl postaví Simona tváří v tvář zvláštnímu pekelníkovi. Pokud se však nemůžete dočkat novinky Space Punch, tak je dost možné, že již koncem září by mohl jít do tisku a tím pádem i do předobjednávky. Překlad Příběhu ještěrky a Non-Non jsou skoro hotové. Radiant 9 se překládá  a průvodce světem Radiantu bude nejspíš v září připraven a uvidíme, jak rychle se nám pak podaří dořešit krabičku. Když se zadaří, mohl by druhý box set Radianta být koncem měsíce také dostupný.

Bájné království 3 ještě prochází kontrolou. Přeci jen je tam toho textu trochu víc, než v ostatních věcech, co běžně děláme, tak to čtení chvíli trvá. Ale kniha je jinak připravená a je dost dobře možné, že s ostatními věcmi bude do konce měsíce také na cestě na pulty.

Na závěr ještě jedna dobrá zpráva. Po dlouhých peripetiích jsme se dočkali a dorazila série Učebna pomsty. Naše nová manga série začne vycházet ještě letos a jestli si potrpíte na trochu dramatičtější a vážnější téma, přijdete si na své. 

Slevy měsíce. Ceny platí do odvolání či vyprodání.

Cagaster 2  179,-  - 10%
Crueler than Dead 2  237,-  - 05%
Mňau!  142,-  - 35%
Simon Sues 2  60,-  - 70%
 
Srpen 2023

Měsíc s měsícem se sešel a máme tu opět pár novinek. Hned zkraje je třeba zmínit, že 8.8.2023 vychází další díl ze série Radiant. Osmý díl nám uzavře druhý příběhový ark a jak už bylo několikrát zmíněno, přijde i krabička. Krabička bude výjimečně obsahovat malého průvodce světem a postavami Radiantu a něco o tom, jak Tony Valente se sérií začínal.

Bájné království 3 se nám pořád trochu zadrhává. Tu je problém obrázky na stránku vměstnat, jindy zase těžce vymýšlíme, jak prázdné místo vyplnit. Nejspíš ale srpen bude měsíc, kdy se snad už konečně dostane do předobjednávek. Spolu s tím bude možné koupit i celou trilogii, pokud se snad někomu nechtělo naskakovat za jízdy. Bájné království je zvláštní kniha sama o sobě. Jednak formou, kdy komiksové panely plynule přechází v klasické knižní odstavce a naopak, ale i v pojetí tradičních pohádek. Zde je v hlavní roli Karkulka, která vyráží objevit svůj skutečný původ. Její dvě babičky jsou totiž královny Fallinoru. Místa za horami, které po mnoho let spalo...

Na obálky pro připravovanou mangu Genja si sice musíme ještě počkat, ale je konečně na čase oznámit další připravovanou manga sérii. Tentokrát jde o sedmi dílné školní drama Učebna pomsty. Už z názvu je asi jasné, že to nebude pro citlivější povahy. Kniha řeší kterak jedna holčina snášela třídní šikanu, až pohár trpělivosti přetekl. První díl vyjde ještě letos a pak bychom rádi drželi tempto 3 knihy v roce. Knihy mají v průměru kolem 180 stran a hned jak nám schválí obálku, tak se s ní pochlubíme.

Tento měsíc také pokračujeme v už pravidelných měsíčních slevách. Ceny platí do odvolání či vyprodání.

Bájné království 1  165,-  - 50%
Cagaster 4  169,-  - 15%
Carciphona 2  186,-  - 15%
Cesta meče 2  135,-  - 55%
Crueler than Dead 1  237,-  - 05%
Radiant 3  169,-  - 15%
Simon Sues 5  208,-  - 05%
Strašáci 479,-  - 20%

 

Talli vychází koncem června

Dnes si připomeneme, že Talli, nová fantasy série, je za dveřmi. Celkem bude mít pět knih a vzhledem k tomu, že venku jsou zatím jen tři, bude vycházet v rozmezí nějakých 6 - 8 měsíců. To by mělo dát dost času jejímu autorovi poslední dva svazky dokončit.

Talli je z lidu, který byl po staletí perzukován a likvidován na hranicích. Patří totiž k posledním Vyvolávačkám, potomkům dávného spojení bohyně Měsíce s člověkem. Na první pohled obyčejné mladé děvče, ale její krev skrývá zapovězenou schopnost povolat bájné Chiméry.

Jako malou ji zachránil Lord Barin, kterému se příčilo zavraždit bezbrannou holčičku a po léta ji ukrýval před králem a jeho Zvláštním oddílem na svém hradě. Bohužel, vzhledem k tomu, že schopnosti malé Vyvolávačky na sebe nenechaly dlouho čekat, její ukrývání bylo čím dál tím těžší až vyústilo v nevyhnutelné.

Příběh Talli začíná útokem Zvláštního oddílu na hrad Lorda Borina a ona se v doprovodu věrného rytíře Alana vydává na útěk do jiné země.

Komiks je alespoň v první knize hodně o cestování a postupném objevování střípků z Taliina dětství. Bude tedy zajímavá hlavně z pohledu budované mytologie a seznámení se s postavami.

Genja

Jako další titul, který je třeba ohlásit a přestat kolem něj mlžit, je Genja. Dvoudílná japonská sci-fi manga. Ano, čtete správně. Sci-fi, protože takových věcí není nikdy dost.

Každá kniha bude mít kolem 250 stran a vyjdou obdobně jako Crueler than Dead. Tj. brzy po sobě. V manze budeme sledovat život chapce jménem Genja, který se narodil za ne úplně příznivých okolností. O matku přišel celkem záhy, ale oproti ostatním lidem je na něm něco jinak. Má charakteristiky šimpanze. Zda-li jde o výsledek evoluce nebo genetického experimentu je už v knize.

A teď proč není možné zveřejnit obálku. Genja nikdy v knižní podobě nevyšel, takže jsme se dohodli s autorem, aby nám obálky nakreslil. Autorem je Daimuró Kiši, který se u nás předvedl mangou Putování s dinosaury, která sklidila úspěch.

Uvidíme, jestli se nám podaří obě knihy vydat do Animefestu 24, ale vzhledem množství práce, které na knihách budeme muset provést, to nemusí nutně vyjít. Každopádně knihy příští rok vyjdou a jsem zvědav, co na to kdo řekne.

Non-Non

Dnes se z Itálie přesuneme do Chile za autorkou, kterou už jsme jednou vydali. Karla Díaz dokončila další projekt a nešlo než se o něj zajímat. Karla má profesionální styl a byť se její knihy čtou klasicky, manga je z nich cítit velmi silně.

Non-Non je titul o chlapci a dívce, kteří se náhodou potkají v parku. Ona beznadějná romantička a spisovatelka, on intelektuál, vášnivý čtenář a šachista. Oba těžcí introverti, mezi kterými přeskočí jiskra, ale cesta ke společné řeči bude trnitá.

Non-Non je slice-of-life komedie, ne nepodobná komiksu Coffee Shop, který vyšel v květnu 2019. Byl to překvapivě jeden z titulů, po kterém se zaprášilo.

Tímto kouskem chci jednak podpořit Karlu, aby mohla ve své dobré práci pokračovat (už teď připravuje další projekt), ale hlavně obnovit deficit lehčího čtení. Trapné situace ze života samozřejmě nemusí sednout každému a ne každý vyhledává komiks, ve kterém neteče krev, nestřílí se a neničí New York, ale myslím, že občas nám přesně takový pohodový komiks v životě chybí. Výjimečně neobsahuje žádné fantasy prvky a je to čistě "o lidech".

Kniha bude v A5 (Coffee Shop, Amaltea), je celý v černotě a obsauje kolem 400 stran, takže trochu cvalík.

Zítra tedy další kousek. :)

Příběh ještěrky

Po dnešním fiasku na CRWEconu, kdy jsem sice nezapomněl vzít knihu, ale za to z PC zapomněl vytrhnout disk s prezentací, je asi čas věci trochu napravit. Psaní mi přeci jen jde lépe než blábolení do mikrofonu.

Po Jimu Hawkinsovi a GG bude menší odloučení od barvy v komiksu a primární fokus bude na černotu [čti mangu], protože byť jsou barevné knihy krásné, ten odbyt zase není tak velký a čtenáři jsou celkem polarizovaní v mém výběru.

No ale k prvnímu oznámenému titulu. Je jím Příběh ještěrky od spřáteleného italského nakladatelství Tatai Lab. S jejich svolením vydáváme již 4. knihu z portfolia a věřím, že nebude poslední.

Příběh ještěrky je (nečekaně) o ještěrákovi jménem Hemingway, který by se moc rád stal kouzelníkem. Od slov přechází k činům a vydává se na cestu za slepou učitelkou. Na cestě potká bílou netopýřici, která už nějaký ten trik zvládne a dál cestují spolu. Počátek přátelství však naruší stará čarodějka, když Hemingwayovi oznámí, že ke kouzlení musí mít ještěrák jeden hlavní předpoklad, který mu chybí...

Jde o roztomilý komiks pro mladší čtenáře, co staví víc na roztomilosti a ponaučení do života než zběsilé akci. V Itálii vyšla kniha loni v listopadu a učarovala mě barevnou paletou a stylem kresby. Příběh ještěrky vyjde ve stejném formátu jako Shuricat (195 x 275) v pevné vazbě. Kniha bude mít nějakých 128 stran a rozšíří tak moji "needici" pro děti.

Pokud máte ke komiksu nějaký dotaz, posílejte nám zprávy na info@zanir.cz nebo přes soc. sítě. Zítra se vrhneme na další novinku.

Novinky červen 2023

Tento měsíc se koná CRWEcon a ZANIR opět vystoupí s tím, co bychom rádi vydali nejen do konce roku 2023, ale i co je v plánu na rok následující. Kromě věcí, o kterých se ví už delší dobu dopředu (Radiant, Simon Sues, Talli) půjde i dosud nezveřejněné novinky. Pokud se snad nebudete moci CRWEconu zůčastnit osobně, pak na FB, Instagramu i snad konečně nějak pravidelně zde na webu budou zveřejněny informace k novinkám.

Tento měsíc jsme v pravidelných měsíčních slev odsekli pět procent z následujících titulů. Ceny platí do odvolání či vyprodání.

Amaltea, princezna šermířka  302,-  - 45%
Cagaster 5  179,-  - 10%
Carciphona 5  186,-  - 15%
Příběh čarodějky  379,-  05%
Putování s dinosaury  259,-  - 35%
Radiant 4  179,-  - 10%
Radiant 5  189,-  - 05%
Vei - kniha 1  225,-  - 40%
Vei - komplet  536,-

 

 

 

 

 

 

 

 

Plánovaná vydání

Květen nám se svými akcemi Svět knihy a Animefest, které byly jen pár dní od sebe, sebral čas, který bylo třeba věnovat sazbě Bájného království III. I vzhledem k dalšímu vytížení byla s ohlášením předprodeje přesunuta na červen společně s již plánovaným uvedením prvního dílu Talli. Prozatím se nic dalšího v plánech nemění.

Radiant 8 má dokončené grafické úpravy a jako kniha, která má uzavřít 2. sérii bych chtěl dopředu upozornit, že v oblasti hradu Merlin se budeme nacházet i v další sérii. Jestli měl snad někdo pocit, že v Radiantu chybí nějaké velké souboje, tak si jich minimálně v 8. a 9. díle užijeme víc než dost. Také je možné se těšit na druhou krabičku, která narozdíl od té první, bude obsahovat i průvodce světem Radiantu.

Další informace k titulům zveřejníme po CRWEconu.

Výběr nové série

Jak se tak říká, sliby se mají plnit. Koncem roku 2022 jsem utrousil, že bych si přál, aby naši čtenáři mohli alespoň tu a tam mít možnost rozhodnout, do čeho se máme pustit jako další série. Jelikož jsem nemluvil do větru, tak od teď (tj. 1. února 2023) až do konce března (2023) bude spuštěn sběr hlasů v anketě, která je v patičce stránky. Obdoba ankety se ukáže i na FB stránkách a nějaký link i na Instagramu.

Co je cílem je asi jasné. Letos vydáváme prozatím poslední díl ze série Carciphona (s pořadovým číslem 7) a na pokračování dle slov autorky si budeme muset alespoň rok počkat. Také se uzavře série Bájné království. To nám dává jistý prostor mezeru vyplnit. Již delší dobu uvažuji o navázání na úspěch série Radiant. Ten představuje spolu s Carciphonou tu neukončenou část a tak bylo jasné, že pokud se má dělat něco dalšího, musí jít o kratší věc. (byť se třeba ještě neví, zda bude prvním příběhovém arku dál pokračovat nebo ji původní nakladatel včas ukončí).

Na výběr jsou tak tři manga série. Pojďme si je trochu přiblížit.

 

1) Space Punch

Jde o klasickou šónen mangu odehrávající se (dejme tomu) v současnosti nebo blízké budoucnosti. Hlavními protagonisty jsou dva bratři. Po smrti otce se každý vydal v životě trochu jinou cestou. Starší Zack šel ve šlépějích otce a stal se policistou. Naproti tomu Joe je takový živel a spokojil se s rozvážením nudlí. Život není ani k jednomu moc příznivý a dostávají se do křížku s všudypřítomnou mafií. Zack má problém se porvat se zločinem, když jsou nadřízení podplacení těmi, které má chytat, no a Joe má prostě jen smůlu, že si ho nějací cápci z gangu dobíraj. Jejich život se ale od základu změní, když jednoho dne najdou otcovu boxerskou výbavu...

Jde o bojovku/detektivku. V případě výhry by do našeho katalogu vnesl čerstvý vítr a přinesl něco jiného než fantasy, kterého je prostě hodně. Komiks je spíš vážnějšího charakteru a měl by mít celkem 4 knihy. Z hlediska příběhu bych očekával přímočařejší věc, která bude spíš nabitá kvalitními akčními scénami, a protože otcem chlapců byl boxer, tak boje z ringu, ale samozřejmě i mimo něj. 

 

2) Double Me

Příběh je o dospívající středoškolačce Aiko. Spolu s kamarádkou Eri tráví hodně času chatováním na soc. sítí Double Me a klábosí o všem možném. Co čert nechtěl, Eri bohužel zemře a Aiko, zdrcená ztrátou nejlepší přítelkyně, dostává dál zprávy z jejího účtu. Je za profilem Eri nějaká umělá inteligence nebo si z ní někdo prostě jen střílí? To však není jediná zvláštnost, která se kolem Aiko začínáí dít.

Double Me je víceméně thriller z nedaleké budoucnosti, byť s tím, jak pokračuje technologie, bych si tím nebyl už moc jistý. Zcela jistě jde o vážné téma, ve kterém figuruje smrt, vraždy a vyšetřování. Oproti Space Punch bych to viděl na komplikovanější záležitost. Manga se táhne šest knih a kdo ví, co čeká na jejím konci.

 

3) Oneira

Z hloubi naší mysli ožívaly noční můry. Tato monstra, hnaná jejich jedinou touhou eliminovat své hostitele, se v mnoha podobách stala metlou, kterou je třeba vymýtit. Tváří v tvář této rostoucí hrozbě je kasta Epeira postavena do ozbrojeného křídla Církve, aby se postavila stvořením snů. Nechvalně známá Arane Heos, bojovnice s příšerami, je jednním z členů Epeira. Zatímco čelí nočním můrám, bude se muset vypořádat s rostoucím nepokojem uvnitř Církve a své vlastní kasty, kterou ohrožuje tajemství.

Oneira je čistá dark fantasy o potírání bizardních bytostí a nějakou konspirací na pozadí. Předpoklad je tuším 4 knihy, takže jako u předchozích dvou sérií se nejedná o nic zdrcujícího.

Letos přijde trochu retra

Apríla máme zdárně za sebou, tak je možné něco vypustit a nebát se, že to budou lidi brát jako srandu. Dnes jsem chtěl oživit něco, na čem se celkem intenzivně pracuje, ale nebylo o tom prozatím moc napsáno. RetroSciFi Special bude soubor vybraných příběhů z australské, komiksové, povídkové série Retro SciFi Tales, která bude mít letos už 10. číslo.

Z názvu nejspíš každému dojde, že půjde o stránky nabité technologiemi, mimozemšťany, vesmírem, možná i cestování časem. Prostě vším, o čem "někteří" z nás četli ve sci-fi povídkách z dob dnes už dávno minulých. Povětšinou jde o jednohubky na pár stran, ale čas od času se v sešitech najde i příběh na pokračování.

A teď k českému vydání. Čím bude odlišné od toho původního? Jedná se o výběr příběhů a ne reprint původních sešitů svázaných do jedné knihy. Výběr jsem autoritářsky učinil já a nikdo mi do toho nemluvil (výhoda být sám sobě pánem)

Jestli se něco zásadního nezmění, české vydání bude mít 96 stran, na kterých představíme celkem 9 příběhů. Dva z nich na sebe volně navazují a jeden je uveden komplet, navzdory tomu, že původně vyšel ve třech sešitech na pokračování. Jeden dostane pro českou verzi grafickou úpravu ve stylu detailnějšího překreslení celého příběhu. (Když se ilustrátor dozvěděl, že byl jeho příběh zařazen do výběru, propadl euforii a rozhodl se svému dítku dát trochu víc péče.) Komiks vyjde se 3 obálkami. Standardní, variantní a limitovanou. Alespoň takový je prozatím plán. Všechny obálky jsou aktuálně v různém stádiu rozpracovanosti a minimálně s prvními dvěma, které mají už jasné kontury, jsme společně s autorem většiny příběhů Darrenem Koziolem, a zároveň majitelem nakladatelství DARKOZ, velmi spokojeni.

Osobně doufám, že nepůjde o jediný výkřik do tmy, protože každé číslo je nabité (alespoň pro mě) super příběhy a prima kresbou a některé příběhy se do téhle verze prostě jen nevešly. Pokud tedy bude ze strany čtenářů zájem, není problém připravit časem pokračování. Autoři, kteří se na vybraných příbězích podíleli:

  • Darren Koziol
  • Pat McNamara
  • David G. Williams
  • April Hammond
  • Ben Sulivan
  • Matt James
  • Matt Kyme
  • John Ciarfuglia
  • Jeff Edis
  • Federico de Luca
Tip na Vánoce
Je pravda, že komiksů pro děti, myšleno opravdu pro ty někde mezi 5 - 10 moc nemáme. Světlou výjimkou je Mňau! Komiks pro děti, ale i pro milovníky koček.
 
Je o dvojici koček, kterak objevují své domácí okolí, hrají si, nebo se setkají s myší a strakou. Nikdo by neměl čekat nějaký oduševnělý děj, protože tady se hraje hlavně na roztomilost a občas na nějaké ty klasické kočičí vlastnosti. Lenost, roztržitost, přirozená zvědavost...
 
Součástí komiksu je i brožurka s vystřihovánkami, omalovánkami a nějakým tím bludišťákem. Autorkou je Natalia Batista. Kniha původně vyšla jako čtveřice knih někdy kolem roku 2011 a později byla složena do jedné vazby. Stylem jde o manga kresbu, ale na rozdíl od jap. mangy se čte klasicky zleva.
 
 
Do budoucna určitě nějaký komiks pro děti přibude, ale nejspíš se bude jednat o něco blíže Shuricat.
Nahoru
20 položek celkem
Zpět do obchodu