Novinky

Výběr nové série

Jak se tak říká, sliby se mají plnit. Koncem roku 2022 jsem utrousil, že bych si přál, aby naši čtenáři mohli alespoň tu a tam mít možnost rozhodnout, do čeho se máme pustit jako další série. Jelikož jsem nemluvil do větru, tak od teď (tj. 1. února 2023) až do konce března (2023) bude spuštěn sběr hlasů v anketě, která je v patičce stránky. Obdoba ankety se ukáže i na FB stránkách a nějaký link i na Instagramu.

Co je cílem je asi jasné. Letos vydáváme prozatím poslední díl ze série Carciphona (s pořadovým číslem 7) a na pokračování dle slov autorky si budeme muset alespoň rok počkat. Také se uzavře série Bájné království. To nám dává jistý prostor mezeru vyplnit. Již delší dobu uvažuji o navázání na úspěch série Radiant. Ten představuje spolu s Carciphonou tu neukončenou část a tak bylo jasné, že pokud se má dělat něco dalšího, musí jít o kratší věc. (byť se třeba ještě neví, zda bude prvním příběhovém arku dál pokračovat nebo ji původní nakladatel včas ukončí).

Na výběr jsou tak tři manga série. Pojďme si je trochu přiblížit.

 

1) Space Punch

Jde o klasickou šónen mangu odehrávající se (dejme tomu) v současnosti nebo blízké budoucnosti. Hlavními protagonisty jsou dva bratři. Po smrti otce se každý vydal v životě trochu jinou cestou. Starší Zack šel ve šlépějích otce a stal se policistou. Naproti tomu Joe je takový živel a spokojil se s rozvážením nudlí. Život není ani k jednomu moc příznivý a dostávají se do křížku s všudypřítomnou mafií. Zack má problém se porvat se zločinem, když jsou nadřízení podplacení těmi, které má chytat, no a Joe má prostě jen smůlu, že si ho nějací cápci z gangu dobíraj. Jejich život se ale od základu změní, když jednoho dne najdou otcovu boxerskou výbavu...

Jde o bojovku/detektivku. V případě výhry by do našeho katalogu vnesl čerstvý vítr a přinesl něco jiného než fantasy, kterého je prostě hodně. Komiks je spíš vážnějšího charakteru a měl by mít celkem 4 knihy. Z hlediska příběhu bych očekával přímočařejší věc, která bude spíš nabitá kvalitními akčními scénami, a protože otcem chlapců byl boxer, tak boje z ringu, ale samozřejmě i mimo něj. 

 

2) Double Me

Příběh je o dospívající středoškolačce Aiko. Spolu s kamarádkou Eri tráví hodně času chatováním na soc. sítí Double Me a klábosí o všem možném. Co čert nechtěl, Eri bohužel zemře a Aiko, zdrcená ztrátou nejlepší přítelkyně, dostává dál zprávy z jejího účtu. Je za profilem Eri nějaká umělá inteligence nebo si z ní někdo prostě jen střílí? To však není jediná zvláštnost, která se kolem Aiko začínáí dít.

Double Me je víceméně thriller z nedaleké budoucnosti, byť s tím, jak pokračuje technologie, bych si tím nebyl už moc jistý. Zcela jistě jde o vážné téma, ve kterém figuruje smrt, vraždy a vyšetřování. Oproti Space Punch bych to viděl na komplikovanější záležitost. Manga se táhne šest knih a kdo ví, co čeká na jejím konci.

 

3) Oneira

Z hloubi naší mysli ožívaly noční můry. Tato monstra, hnaná jejich jedinou touhou eliminovat své hostitele, se v mnoha podobách stala metlou, kterou je třeba vymýtit. Tváří v tvář této rostoucí hrozbě je kasta Epeira postavena do ozbrojeného křídla Církve, aby se postavila stvořením snů. Nechvalně známá Arane Heos, bojovnice s příšerami, je jednním z členů Epeira. Zatímco čelí nočním můrám, bude se muset vypořádat s rostoucím nepokojem uvnitř Církve a své vlastní kasty, kterou ohrožuje tajemství.

Oneira je čistá dark fantasy o potírání bizardních bytostí a nějakou konspirací na pozadí. Předpoklad je tuším 4 knihy, takže jako u předchozích dvou sérií se nejedná o nic zdrcujícího.

Letos přijde trochu retra

Apríla máme zdárně za sebou, tak je možné něco vypustit a nebát se, že to budou lidi brát jako srandu. Dnes jsem chtěl oživit něco, na čem se celkem intenzivně pracuje, ale nebylo o tom prozatím moc napsáno. RetroSciFi Special bude soubor vybraných příběhů z australské, komiksové, povídkové série Retro SciFi Tales, která bude mít letos už 10. číslo.

Z názvu nejspíš každému dojde, že půjde o stránky nabité technologiemi, mimozemšťany, vesmírem, možná i cestování časem. Prostě vším, o čem "někteří" z nás četli ve sci-fi povídkách z dob dnes už dávno minulých. Povětšinou jde o jednohubky na pár stran, ale čas od času se v sešitech najde i příběh na pokračování.

A teď k českému vydání. Čím bude odlišné od toho původního? Jedná se o výběr příběhů a ne reprint původních sešitů svázaných do jedné knihy. Výběr jsem autoritářsky učinil já a nikdo mi do toho nemluvil (výhoda být sám sobě pánem)

Jestli se něco zásadního nezmění, české vydání bude mít 96 stran, na kterých představíme celkem 9 příběhů. Dva z nich na sebe volně navazují a jeden je uveden komplet, navzdory tomu, že původně vyšel ve třech sešitech na pokračování. Jeden dostane pro českou verzi grafickou úpravu ve stylu detailnějšího překreslení celého příběhu. (Když se ilustrátor dozvěděl, že byl jeho příběh zařazen do výběru, propadl euforii a rozhodl se svému dítku dát trochu víc péče.) Komiks vyjde se 3 obálkami. Standardní, variantní a limitovanou. Alespoň takový je prozatím plán. Všechny obálky jsou aktuálně v různém stádiu rozpracovanosti a minimálně s prvními dvěma, které mají už jasné kontury, jsme společně s autorem většiny příběhů Darrenem Koziolem, a zároveň majitelem nakladatelství DARKOZ, velmi spokojeni.

Osobně doufám, že nepůjde o jediný výkřik do tmy, protože každé číslo je nabité (alespoň pro mě) super příběhy a prima kresbou a některé příběhy se do téhle verze prostě jen nevešly. Pokud tedy bude ze strany čtenářů zájem, není problém připravit časem pokračování. Autoři, kteří se na vybraných příbězích podíleli:

  • Darren Koziol
  • Pat McNamara
  • David G. Williams
  • April Hammond
  • Ben Sulivan
  • Matt James
  • Matt Kyme
  • John Ciarfuglia
  • Jeff Edis
  • Federico de Luca
Tip na Vánoce
Je pravda, že komiksů pro děti, myšleno opravdu pro ty někde mezi 5 - 10 moc nemáme. Světlou výjimkou je Mňau! Komiks pro děti, ale i pro milovníky koček.
 
Je o dvojici koček, kterak objevují své domácí okolí, hrají si, nebo se setkají s myší a strakou. Nikdo by neměl čekat nějaký oduševnělý děj, protože tady se hraje hlavně na roztomilost a občas na nějaké ty klasické kočičí vlastnosti. Lenost, roztržitost, přirozená zvědavost...
 
Součástí komiksu je i brožurka s vystřihovánkami, omalovánkami a nějakým tím bludišťákem. Autorkou je Natalia Batista. Kniha původně vyšla jako čtveřice knih někdy kolem roku 2011 a později byla složena do jedné vazby. Stylem jde o manga kresbu, ale na rozdíl od jap. mangy se čte klasicky zleva.
 
 
Do budoucna určitě nějaký komiks pro děti přibude, ale nejspíš se bude jednat o něco blíže Shuricat.
Nový maskot
Dnes bych chtěl jen krátce představit nového maskota nakladatelství. Je jím mýval Zanir a jeho zpracování dostala na starosti Sara Rossi ❤️. Pro mne objev roku a naprosto úžasně talentovaná ilustrátorka, která si střihla debut v komiksu Shuricat.????
 
S napětím očekávám, kdy budu moci pokračování tohoto komiksu odkoupit a nejspíš to nebude jediná věc, na které se budu chtít s Tatai Lab dohodnout.
Zahájení předobjednávek - Strašáci
Od dnešního dne je možné si předobjednat nový titul Strašáci. Vybírat můžete z obálek A a B podle vlastního vkusu. Jde o kompletní edici původně dvou knih, která je obohacena o pár nových ilustrací. Nakonec jsme dostali zelenou i na uvedení nějaké té "homáže" od jiných ilustrátorů, které jsou v závěru knihy.
 
 
Vydání se předpokládá 18.1.2021 a už se tomu snad nic nepostaví do cesty. Takže bubákům zdar.
Nedávno jsem se od autora Djet dozvěděl, že vychází i black & white verze, tak jsem si dovolil do příspěvku hodit sdílený obrázek.
Shilin Huang a její Carciphona

Komiks Carciphona je má snaha přinést na trh také nějakou tu mangu odjinud. Kanaďanka s čínskými kořeny, Shilin Huang, se jednoho krásného dne rozhodla, že její vzdělání v hudbě a hře na klavír není to, co chce nějak zvlášť rozvíjet. Místo toho začala investovat čas do kreslení a jak to tak obyčejně bývá, do skic a postupných studií jak co kreslit, jak dělat stíny, jak zachytit pohyb, až došlo i na komiks... Carciphonu.

Tu začala uveřejňovat na svých stránkách. Krom Carciphony pracuje i na slice-of-life komiksu s hlavními protagonistkami (Blackbird a Veloce Visrin) s názvem Among us. Komiks Carciphona je o čarodějce, která je předurčena k velkým věcem. Její matkou byla velká čarodějka, která se obrátila proti vlastním lidem. Jednoho dne ji duše démonů, skrze které se magie využívá, posedly a stala se z ní Carciphona. Zvláštní stvoření, kterému není cizí destrukce a likvidace všeho živého.

Carciphonu se královstvím nakonec podařilo společnými silami přemoci. Následně došlo na edikt, který čarodějům zakazoval praktikovat magii, jinak se vystavují nebezpečí odsouzení k smrti. A zde začíná příběh o Veloce Visrin, která žije v utajení a pod dohledem krále Kronzelu, jako pojistka, kdyby se snad někdo rozhodl ediktem neřídit. V takových případech se přeci jen schopný čaroděj hodí. Veloce se však obrátí celý svět naruby, když se ji pokusí zabít tajemný nájemný vrah, Blackbird a ona je nucena použít magii, aby se dokázala ubránit. Porušením zákazu čarovat se roztáčí kolotoč událostí, které povedou Veloce na výpravu, kterak najít ztraceného mistra a zachránit sama sebe před velmi pravděpodobnou proměnou v další Carciphonu.

Kniha vychází jednou ročně a následující rok se ukáže pátý svazek. Série nemá prozatím konec na dohled, ale podle předpokladu autorky půjde celkem o nějakých 12 až 13 knih. Šestou knihu Shilin vydala samonákladem v Kanadě někdy minulý rok a sedmá nejspíš vyjde v roce 2021. Kniha se čte po japonsku zprava doleva a má podobný formát kolem 160 stran.

15. svazek Radiantu vyjde v 1. čtvrtletí 2021 ve Francii
Včera byla představena obálka 15. knihy komiksové série Radiant. S prvním dílem se můžete od října setkat i u nás. Pokud máte rádi mangu, kouzelníky, šónen a trhlý humor, tak si určitě přijdete na své.
 
Pokud jste na knihu ještě nenarazili (přeci jen je to teď s knihkupectvími trochu složitější), nemusí to nezbytně znamenat, že se nemůžete účastnit v ní uvedené soutěži. 
Samozřejmě pokud se chcete účastnit, ale knihu jste nečetli, rozhodně můžete. Stačí se zaslaným obrázkem kouzelníka připojit informaci, že byste si jako případnou výhru raději vybrali první díl ????
 
Podstatou je navrhnout a nakreslit čaroděje nebo čarodějku, který má krom takových těch tradičních (nebo i netradičních) pomůcek viditelnou infekci. Infekcí je především nějaký neduh, který dotyčná osoba získala při kontaktu s Nemesis. U hlavního hrdiny Setha jsou to kratší rohy, ale představivosti se meze nekladou. (hlavně žádné obscénnosti ????
Návrhy můžete poslat v osobní zprávě na stránce (FB) nakladatelství nebo e-mailem na radiant@zanir.cz
 
Na závěr bych se chtěl přidat k uctění svátku Černého pátku, při kterém budou od pátku do neděle (27. - 29.11.) všechny tituly v různých úrovních slev od 35%
Pokud si tam najdete něco, nového nebo doplníte rozečtené série už nechám na vás.
Opoždění u letošního posledního titulu

O víkendu jsem se rozepsal o komiksu Cesta meče, protože se stal terčem Komiksových Novin a je asi na čase pustit nějakou informaci o zatím posledním BD komiksu, který je před vydáním. Někteří už vědí, že proběhlo hlasování o případné obálce pro komiks Strašáci. Jelikož dopadlo 50/50, byl by zločin neudělat obě. Pokud se z ničeho nic nepostaví Glénat na zadní, tak se ve výsledku setkáte s původními covery prvního a druhého dílu. Komiks vyjde již v integral provedení, tj. bude v jedné knize komplet s nějakými bonusy a... zcela nečekaně obsahuje i pár nových stran, které v původním příběhu nebyly a jsou integral only.

Co je na Strašácích zajímavé?
Příběh je, jak už to bývá, jednoduchý. Točí se okolo chlapce jménem Elliott, který fantazíruje o bubákovi ve skříni a psovi, co prochází zdmi. Fantazii a popírání jejich existence rodiči vezme za své, jakmile je svědkem jejich vraždy. Ne že by je zabilo strašidlo přímo, ale mají takovou nepříjemnou vlastnost lidem nakecat, co mají dělat a když to udělají sériovému vrahovi....

Než si vrah pro Elliotta dojde, klučina žadoní o pomoc strašáka ve skříni. A on přijde.
Komiks je o strachu, nenávisti, bezmoci, ale i o hledání smyslu vlastní existence. Je o světě za oponou reality, kde se odehrává boj o přežití mezi bytostmi, které se živí našimi myšlenkami. Kresebně hodně temný, ale taky neonově zářivý. Někde divoký, jinde klidný a místy celkem nečekaně nabitý emocema. Styl kresby mě uchvátil, ale jasně, každého to za srdce nechytne. Bohužel ještě čekám na schválení a korekce, takže do Vánoc to nedám. Kvůli viru jsem bohužel musel věnovat čas jinam.

Strašáci tedy vyjdou, ale až v půlce ledna. Od 1.12. nicméně spustím předprodej a hned jak to bude možné, přihodím i pár stránek.

KN o Cestě meče

Včera chlapci z Komiksových Novin vypustili nové video, kde se rozebírá Cesta meče. Jak se jim líbila, nelíbila, co jsem zvrtal a nebo co by rádi viděli na pultech a má to nějakou souvislost s Japonskem. Je tam také řeč o pár komiksech z Japonska, které u nás už najít můžete a rozhodně byste si je neměli nechat uniknout.

Stream KN mám rád ani ne tak proto, že tam dají Nakladatelství ZANIR prostor, ale protože dokážou svoji lásku či hejt na tu kterou věc patřičně odůvodnit.

Cesta meče je celobarevný francouzský komiks, který vychází ze stejnojmenného fantasy románu od spisovatele Thomase Daye. Že je jeho třetí kniha v kontrastu s předchozími dvěma značně uspěchaná, je pravda. Nejspíš je to daň za to, snažit se (z mého pohledu) nejdůležitější část života hlavního hrdiny vměstnat do pár desítek stran. Cestě meče by určitě pomohlo, kdyby měla třeba o knihu navíc a toho dospívání hrdiny jsme si užili více.

Každopádně, knihy jsou dostupné buď jako komplet zde (628,-) nebo případně jednotlivě, pro ty, kteří se na cestu vydali, ale třeba ji ještě nestačili završit. Pokud jste spíš na mangu a do těch velkých knih se vám moc nechce, můžete tomu dát případně šanci skrz ne zcela vydařené brožované vydání prvního dílu. Byl to omyl, ale z chyb se prý lidé učí. Já se poučil a proto další žiletka je l'integrál :) Strašáci. O tom zase třeba v pondělí.

Pokračování Bájného království konečně hotové

Konečně se zadařilo a máme Bájné Království 2Do konce týdne tak bude ještě možnost si knihu objednat se slevou. Tj. za nějakých 197,-

Pokud snad nemáte tušení, o co jde, tak australská autorka Queenie Chan spojila klasickou prózu s tradiční manga kresbou a výsledek pojmenovala komiksová próza. Kdo by si myslel, že jde o ilustrovanou knihu, mohl by trochu narazit. Ilustrace jsou nejen tu a tam, ale někdy se objeví i klasické panelování. Co je ale důležitější, ilustrace navazují na odstavce přímo a příběh tak dostává jiný rozměr, než kdybyste četli knihu, ale pořád dává dost prostoru pro představivost jako klasická kniha.

Aby toho experimentování nebylo málo, Bájné království hodně pracuje s klasickými pohádkovými postavami jakými jsou například Červená Karkulka či Šípková Růženka. Příběh je ve skrze o tom, kterak mladá léčitelka Celsie zjistí, že její babička není její opravdová (myšleno pokrevně). Vzhledem k nějakým okolnostem se rozhodne opustit rodnou vesnici a vydat se po stopě svého utajovaného rodokmenu, načež ji na cestě doprovází její přítel a výtečný lukostřelec Quillon a místy až neskutečně oplzlý satyr Pylus.

Ještě doplním, že toto je druhá kniha ze tří. Pokud ale nemáte o české vydání zájem, vždy můžete navštívit stránky autorky a začíst se do originálu (zhruba polovina příběhu je dostupná zdarma). Fabled Kingdom Jestli ale chcete dát české mutaci šanci, najdete ji zde nebo samozřejmě i jinde, kde prodávají komiksy. S autorkou se bavím o možnosti vydat kolekci komiksů o panovnicích světa.

Nahoru
13 položek celkem
Zpět do obchodu