Příběh ještěrky

Po dnešním fiasku na CRWEconu, kdy jsem sice nezapomněl vzít knihu, ale za to z PC zapomněl vytrhnout disk s prezentací, je asi čas věci trochu napravit. Psaní mi přeci jen jde lépe než blábolení do mikrofonu.

Po Jimu Hawkinsovi a GG bude menší odloučení od barvy v komiksu a primární fokus bude na černotu [čti mangu], protože byť jsou barevné knihy krásné, ten odbyt zase není tak velký a čtenáři jsou celkem polarizovaní v mém výběru.

No ale k prvnímu oznámenému titulu. Je jím Příběh ještěrky od spřáteleného italského nakladatelství Tatai Lab. S jejich svolením vydáváme již 4. knihu z portfolia a věřím, že nebude poslední.

Příběh ještěrky je (nečekaně) o ještěrákovi jménem Hemingway, který by se moc rád stal kouzelníkem. Od slov přechází k činům a vydává se na cestu za slepou učitelkou. Na cestě potká bílou netopýřici, která už nějaký ten trik zvládne a dál cestují spolu. Počátek přátelství však naruší stará čarodějka, když Hemingwayovi oznámí, že ke kouzlení musí mít ještěrák jeden hlavní předpoklad, který mu chybí...

Jde o roztomilý komiks pro mladší čtenáře, co staví víc na roztomilosti a ponaučení do života než zběsilé akci. V Itálii vyšla kniha loni v listopadu a učarovala mě barevnou paletou a stylem kresby. Příběh ještěrky vyjde ve stejném formátu jako Shuricat (195 x 275) v pevné vazbě. Kniha bude mít nějakých 128 stran a rozšíří tak moji "needici" pro děti.

Pokud máte ke komiksu nějaký dotaz, posílejte nám zprávy na info@zanir.cz nebo přes soc. sítě. Zítra se vrhneme na další novinku.

Zpět do obchodu