Talli vychází koncem června

Dnes si připomeneme, že Talli, nová fantasy série, je za dveřmi. Celkem bude mít pět knih a vzhledem k tomu, že venku jsou zatím jen tři, bude vycházet v rozmezí nějakých 6 - 8 měsíců. To by mělo dát dost času jejímu autorovi poslední dva svazky dokončit.

Talli je z lidu, který byl po staletí perzukován a likvidován na hranicích. Patří totiž k posledním Vyvolávačkám, potomkům dávného spojení bohyně Měsíce s člověkem. Na první pohled obyčejné mladé děvče, ale její krev skrývá zapovězenou schopnost povolat bájné Chiméry.

Jako malou ji zachránil Lord Barin, kterému se příčilo zavraždit bezbrannou holčičku a po léta ji ukrýval před králem a jeho Zvláštním oddílem na svém hradě. Bohužel, vzhledem k tomu, že schopnosti malé Vyvolávačky na sebe nenechaly dlouho čekat, její ukrývání bylo čím dál tím těžší až vyústilo v nevyhnutelné.

Příběh Talli začíná útokem Zvláštního oddílu na hrad Lorda Borina a ona se v doprovodu věrného rytíře Alana vydává na útěk do jiné země.

Komiks je alespoň v první knize hodně o cestování a postupném objevování střípků z Taliina dětství. Bude tedy zajímavá hlavně z pohledu budované mytologie a seznámení se s postavami.

Zpět do obchodu