Novinky, Strana 2

Nový maskot
Dnes bych chtěl jen krátce představit nového maskota nakladatelství. Je jím mýval Zanir a jeho zpracování dostala na starosti Sara Rossi ❤️. Pro mne objev roku a naprosto úžasně talentovaná ilustrátorka, která si střihla debut v komiksu Shuricat.????
 
S napětím očekávám, kdy budu moci pokračování tohoto komiksu odkoupit a nejspíš to nebude jediná věc, na které se budu chtít s Tatai Lab dohodnout.
Zahájení předobjednávek - Strašáci
Od dnešního dne je možné si předobjednat nový titul Strašáci. Vybírat můžete z obálek A a B podle vlastního vkusu. Jde o kompletní edici původně dvou knih, která je obohacena o pár nových ilustrací. Nakonec jsme dostali zelenou i na uvedení nějaké té "homáže" od jiných ilustrátorů, které jsou v závěru knihy.
 
 
Vydání se předpokládá 18.1.2021 a už se tomu snad nic nepostaví do cesty. Takže bubákům zdar.
Nedávno jsem se od autora Djet dozvěděl, že vychází i black & white verze, tak jsem si dovolil do příspěvku hodit sdílený obrázek.
Shilin Huang a její Carciphona

Komiks Carciphona je má snaha přinést na trh také nějakou tu mangu odjinud. Kanaďanka s čínskými kořeny, Shilin Huang, se jednoho krásného dne rozhodla, že její vzdělání v hudbě a hře na klavír není to, co chce nějak zvlášť rozvíjet. Místo toho začala investovat čas do kreslení a jak to tak obyčejně bývá, do skic a postupných studií jak co kreslit, jak dělat stíny, jak zachytit pohyb, až došlo i na komiks... Carciphonu.

Tu začala uveřejňovat na svých stránkách. Krom Carciphony pracuje i na slice-of-life komiksu s hlavními protagonistkami (Blackbird a Veloce Visrin) s názvem Among us. Komiks Carciphona je o čarodějce, která je předurčena k velkým věcem. Její matkou byla velká čarodějka, která se obrátila proti vlastním lidem. Jednoho dne ji duše démonů, skrze které se magie využívá, posedly a stala se z ní Carciphona. Zvláštní stvoření, kterému není cizí destrukce a likvidace všeho živého.

Carciphonu se královstvím nakonec podařilo společnými silami přemoci. Následně došlo na edikt, který čarodějům zakazoval praktikovat magii, jinak se vystavují nebezpečí odsouzení k smrti. A zde začíná příběh o Veloce Visrin, která žije v utajení a pod dohledem krále Kronzelu, jako pojistka, kdyby se snad někdo rozhodl ediktem neřídit. V takových případech se přeci jen schopný čaroděj hodí. Veloce se však obrátí celý svět naruby, když se ji pokusí zabít tajemný nájemný vrah, Blackbird a ona je nucena použít magii, aby se dokázala ubránit. Porušením zákazu čarovat se roztáčí kolotoč událostí, které povedou Veloce na výpravu, kterak najít ztraceného mistra a zachránit sama sebe před velmi pravděpodobnou proměnou v další Carciphonu.

Kniha vychází jednou ročně a následující rok se ukáže pátý svazek. Série nemá prozatím konec na dohled, ale podle předpokladu autorky půjde celkem o nějakých 12 až 13 knih. Šestou knihu Shilin vydala samonákladem v Kanadě někdy minulý rok a sedmá nejspíš vyjde v roce 2021. Kniha se čte po japonsku zprava doleva a má podobný formát kolem 160 stran.

15. svazek Radiantu vyjde v 1. čtvrtletí 2021 ve Francii
Včera byla představena obálka 15. knihy komiksové série Radiant. S prvním dílem se můžete od října setkat i u nás. Pokud máte rádi mangu, kouzelníky, šónen a trhlý humor, tak si určitě přijdete na své.
 
Pokud jste na knihu ještě nenarazili (přeci jen je to teď s knihkupectvími trochu složitější), nemusí to nezbytně znamenat, že se nemůžete účastnit v ní uvedené soutěži. 
Samozřejmě pokud se chcete účastnit, ale knihu jste nečetli, rozhodně můžete. Stačí se zaslaným obrázkem kouzelníka připojit informaci, že byste si jako případnou výhru raději vybrali první díl ????
 
Podstatou je navrhnout a nakreslit čaroděje nebo čarodějku, který má krom takových těch tradičních (nebo i netradičních) pomůcek viditelnou infekci. Infekcí je především nějaký neduh, který dotyčná osoba získala při kontaktu s Nemesis. U hlavního hrdiny Setha jsou to kratší rohy, ale představivosti se meze nekladou. (hlavně žádné obscénnosti ????
Návrhy můžete poslat v osobní zprávě na stránce (FB) nakladatelství nebo e-mailem na radiant@zanir.cz
 
Na závěr bych se chtěl přidat k uctění svátku Černého pátku, při kterém budou od pátku do neděle (27. - 29.11.) všechny tituly v různých úrovních slev od 35%
Pokud si tam najdete něco, nového nebo doplníte rozečtené série už nechám na vás.
Opoždění u letošního posledního titulu

O víkendu jsem se rozepsal o komiksu Cesta meče, protože se stal terčem Komiksových Novin a je asi na čase pustit nějakou informaci o zatím posledním BD komiksu, který je před vydáním. Někteří už vědí, že proběhlo hlasování o případné obálce pro komiks Strašáci. Jelikož dopadlo 50/50, byl by zločin neudělat obě. Pokud se z ničeho nic nepostaví Glénat na zadní, tak se ve výsledku setkáte s původními covery prvního a druhého dílu. Komiks vyjde již v integral provedení, tj. bude v jedné knize komplet s nějakými bonusy a... zcela nečekaně obsahuje i pár nových stran, které v původním příběhu nebyly a jsou integral only.

Co je na Strašácích zajímavé?
Příběh je, jak už to bývá, jednoduchý. Točí se okolo chlapce jménem Elliott, který fantazíruje o bubákovi ve skříni a psovi, co prochází zdmi. Fantazii a popírání jejich existence rodiči vezme za své, jakmile je svědkem jejich vraždy. Ne že by je zabilo strašidlo přímo, ale mají takovou nepříjemnou vlastnost lidem nakecat, co mají dělat a když to udělají sériovému vrahovi....

Než si vrah pro Elliotta dojde, klučina žadoní o pomoc strašáka ve skříni. A on přijde.
Komiks je o strachu, nenávisti, bezmoci, ale i o hledání smyslu vlastní existence. Je o světě za oponou reality, kde se odehrává boj o přežití mezi bytostmi, které se živí našimi myšlenkami. Kresebně hodně temný, ale taky neonově zářivý. Někde divoký, jinde klidný a místy celkem nečekaně nabitý emocema. Styl kresby mě uchvátil, ale jasně, každého to za srdce nechytne. Bohužel ještě čekám na schválení a korekce, takže do Vánoc to nedám. Kvůli viru jsem bohužel musel věnovat čas jinam.

Strašáci tedy vyjdou, ale až v půlce ledna. Od 1.12. nicméně spustím předprodej a hned jak to bude možné, přihodím i pár stránek.

KN o Cestě meče

Včera chlapci z Komiksových Novin vypustili nové video, kde se rozebírá Cesta meče. Jak se jim líbila, nelíbila, co jsem zvrtal a nebo co by rádi viděli na pultech a má to nějakou souvislost s Japonskem. Je tam také řeč o pár komiksech z Japonska, které u nás už najít můžete a rozhodně byste si je neměli nechat uniknout.

Stream KN mám rád ani ne tak proto, že tam dají Nakladatelství ZANIR prostor, ale protože dokážou svoji lásku či hejt na tu kterou věc patřičně odůvodnit.

Cesta meče je celobarevný francouzský komiks, který vychází ze stejnojmenného fantasy románu od spisovatele Thomase Daye. Že je jeho třetí kniha v kontrastu s předchozími dvěma značně uspěchaná, je pravda. Nejspíš je to daň za to, snažit se (z mého pohledu) nejdůležitější část života hlavního hrdiny vměstnat do pár desítek stran. Cestě meče by určitě pomohlo, kdyby měla třeba o knihu navíc a toho dospívání hrdiny jsme si užili více.

Každopádně, knihy jsou dostupné buď jako komplet zde (628,-) nebo případně jednotlivě, pro ty, kteří se na cestu vydali, ale třeba ji ještě nestačili završit. Pokud jste spíš na mangu a do těch velkých knih se vám moc nechce, můžete tomu dát případně šanci skrz ne zcela vydařené brožované vydání prvního dílu. Byl to omyl, ale z chyb se prý lidé učí. Já se poučil a proto další žiletka je l'integrál :) Strašáci. O tom zase třeba v pondělí.

Pokračování Bájného království konečně hotové

Konečně se zadařilo a máme Bájné Království 2Do konce týdne tak bude ještě možnost si knihu objednat se slevou. Tj. za nějakých 197,-

Pokud snad nemáte tušení, o co jde, tak australská autorka Queenie Chan spojila klasickou prózu s tradiční manga kresbou a výsledek pojmenovala komiksová próza. Kdo by si myslel, že jde o ilustrovanou knihu, mohl by trochu narazit. Ilustrace jsou nejen tu a tam, ale někdy se objeví i klasické panelování. Co je ale důležitější, ilustrace navazují na odstavce přímo a příběh tak dostává jiný rozměr, než kdybyste četli knihu, ale pořád dává dost prostoru pro představivost jako klasická kniha.

Aby toho experimentování nebylo málo, Bájné království hodně pracuje s klasickými pohádkovými postavami jakými jsou například Červená Karkulka či Šípková Růženka. Příběh je ve skrze o tom, kterak mladá léčitelka Celsie zjistí, že její babička není její opravdová (myšleno pokrevně). Vzhledem k nějakým okolnostem se rozhodne opustit rodnou vesnici a vydat se po stopě svého utajovaného rodokmenu, načež ji na cestě doprovází její přítel a výtečný lukostřelec Quillon a místy až neskutečně oplzlý satyr Pylus.

Ještě doplním, že toto je druhá kniha ze tří. Pokud ale nemáte o české vydání zájem, vždy můžete navštívit stránky autorky a začíst se do originálu (zhruba polovina příběhu je dostupná zdarma). Fabled Kingdom Jestli ale chcete dát české mutaci šanci, najdete ji zde nebo samozřejmě i jinde, kde prodávají komiksy. S autorkou se bavím o možnosti vydat kolekci komiksů o panovnicích světa.

Titul týdne

Od 2.3. se vynasnážíme, aby každý týden (tj. od pondělí do neděle) byla ve slevě jedna z našich knih. Výše slevy bude vždy 30 % . Titul budeme vybírat náhodně s tím, že ze slev v dalších týdnech bude vyřazena, dokud nevyčerpáme všechny tituly. Ze slev budou vyřazeny všechny knihy, které podléhají tou dobou jiné akci. Například v současné době Carciphona. 

Titulem tohoto týdne je:

Cagaster 5

Spuštění platební brány

Od dnešního dne je možné k platbě používat platební bránu GoPay, která kromě platebních karet umožňuje i platbu převodem na účet, platbu Bitcoiny nebo přes PayPal. Věříme, že s nadcházejícími tituly jako je Shuricat nebo Cesta meče 3 to mnozí uvítají.

Spuštění nového webu
Od pondělí jsme sjednotili stránky a e-shop pod jednu doménu Zanir.cz. Pokud jste si na e-shopu dělali registraci, stačí si resetovat heslo. Nově je možné se přihlásit účtem Google nebo Facebook.
Od příštího týdne se nám snad podaří zavést i platbu přes platební brány, takže snad vystoupíme z té doby kamenné, ve které jsme díky převodům a dobírce byly do teď.
 
Pod Edičním plánem už jsou jednotlivé tituly, které se budeme snažit do konce roku vydat, i když jak víme z předešlých let, ne vždy se nám daří dostat přes hranici 6 komiksů ročně. Snaha tu však je a do konce května to vidíme na 4 komiksy.
 
Carciphona 4, BájnéKrálovství 2, CestaMeče 3 a Shuricat.
 
Od března také vracíme pravidelné slevy na knihy, na které se při převádění dat z e-shopu zapomnělo. S tím souvisí i trochu jasnější pravidla na slevy pro registrované zákazníky.
 
Níže je samozřejmě uvedené i na stránkách, ale přijde mi fér, aby to tu bylo černé na bílém.
Registrací získáváte 10% na veškeré knihy, které nejsou ve zvláštní slevě (týká se především předobjednávek nebo akcí, které plánujeme v průběhu roku dělat)
Tato sleva se zvyšuje při kumulované útratě v rámci Vašeho účtu a to:

nad 1 000 Kč - 15%
nad 2 500 Kč - 20%
nad 6 000 Kč - 25%
nad 15 000 Kč - 30%
 
Na předobjednávky bude sleva 40% pro všechny, kdo budou tak odvážní, že si nové tituly budou ochotni rezervovat dopředu.
Starší tituly, které budou v procesu výprodeje mohou mít slevy mezi 40% - 90%
 
JS
Nahoru
20 položek celkem
Zpět do obchodu