Shilin Huang a její Carciphona

Komiks Carciphona je má snaha přinést na trh také nějakou tu mangu odjinud. Kanaďanka s čínskými kořeny, Shilin Huang, se jednoho krásného dne rozhodla, že její vzdělání v hudbě a hře na klavír není to, co chce nějak zvlášť rozvíjet. Místo toho začala investovat čas do kreslení a jak to tak obyčejně bývá, do skic a postupných studií jak co kreslit, jak dělat stíny, jak zachytit pohyb, až došlo i na komiks... Carciphonu.

Tu začala uveřejňovat na svých stránkách. Krom Carciphony pracuje i na slice-of-life komiksu s hlavními protagonistkami (Blackbird a Veloce Visrin) s názvem Among us. Komiks Carciphona je o čarodějce, která je předurčena k velkým věcem. Její matkou byla velká čarodějka, která se obrátila proti vlastním lidem. Jednoho dne ji duše démonů, skrze které se magie využívá, posedly a stala se z ní Carciphona. Zvláštní stvoření, kterému není cizí destrukce a likvidace všeho živého.

Carciphonu se královstvím nakonec podařilo společnými silami přemoci. Následně došlo na edikt, který čarodějům zakazoval praktikovat magii, jinak se vystavují nebezpečí odsouzení k smrti. A zde začíná příběh o Veloce Visrin, která žije v utajení a pod dohledem krále Kronzelu, jako pojistka, kdyby se snad někdo rozhodl ediktem neřídit. V takových případech se přeci jen schopný čaroděj hodí. Veloce se však obrátí celý svět naruby, když se ji pokusí zabít tajemný nájemný vrah, Blackbird a ona je nucena použít magii, aby se dokázala ubránit. Porušením zákazu čarovat se roztáčí kolotoč událostí, které povedou Veloce na výpravu, kterak najít ztraceného mistra a zachránit sama sebe před velmi pravděpodobnou proměnou v další Carciphonu.

Kniha vychází jednou ročně a následující rok se ukáže pátý svazek. Série nemá prozatím konec na dohled, ale podle předpokladu autorky půjde celkem o nějakých 12 až 13 knih. Šestou knihu Shilin vydala samonákladem v Kanadě někdy minulý rok a sedmá nejspíš vyjde v roce 2021. Kniha se čte po japonsku zprava doleva a má podobný formát kolem 160 stran.

Zpět do obchodu