Shilin Huang a její Carciphona

Komiks Carciphona je má snaha přinést na trh také nějakou tu mangu odjinud. Kanaďanka s čínskými kořeny, Shilin Huang, se jednoho krásného dne rozhodla, že její vzdělání v hudbě a hře na klavír není to, co chce nějak zvlášť rozvíjet. Místo toho začala investovat čas do kreslení a jak to tak obyčejně bývá, do skic a postupných studií jak co kreslit, jak dělat stíny, jak zachytit pohyb, až došlo i na komiks... Carciphonu.

Tu začala uveřejňovat na svých stránkách. Krom Carciphony pracuje i na slice-of-life komiksu s hlavními protagonistkami (Blackbird a Veloce Visrin) s názvem Among us. Komiks Carciphona je o čarodějce, která je předurčena k velkým věcem. Její matkou byla velká čarodějka, která se obrátila proti vlastním lidem. Jednoho dne ji duše démonů, skrze které se magie využívá, posedly a stala se z ní Carciphona. Zvláštní stvoření, kterému není cizí destrukce a likvidace všeho živého.

Carciphonu se královstvím nakonec podařilo společnými silami přemoci. Následně došlo na edikt, který čarodějům zakazoval praktikovat magii, jinak se vystavují nebezpečí odsouzení k smrti. A zde začíná příběh o Veloce Visrin, která žije v utajení a pod dohledem krále Kronzelu, jako pojistka, kdyby se snad někdo rozhodl ediktem neřídit. V takových případech se přeci jen schopný čaroděj hodí. Veloce se však obrátí celý svět naruby, když se ji pokusí zabít tajemný nájemný vrah, Blackbird a ona je nucena použít magii, aby se dokázala ubránit. Porušením zákazu čarovat se roztáčí kolotoč událostí, které povedou Veloce na výpravu, kterak najít ztraceného mistra a zachránit sama sebe před velmi pravděpodobnou proměnou v další Carciphonu.

Kniha vychází jednou ročně a následující rok se ukáže pátý svazek. Série nemá prozatím konec na dohled, ale podle předpokladu autorky půjde celkem o nějakých 12 až 13 knih. Šestou knihu Shilin vydala samonákladem v Kanadě někdy minulý rok a sedmá nejspíš vyjde v roce 2021. Kniha se čte po japonsku zprava doleva a má podobný formát kolem 160 stran.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení