Opoždění u letošního posledního titulu

O víkendu jsem se rozepsal o komiksu Cesta meče, protože se stal terčem Komiksových Novin a je asi na čase pustit nějakou informaci o zatím posledním BD komiksu, který je před vydáním. Někteří už vědí, že proběhlo hlasování o případné obálce pro komiks Strašáci. Jelikož dopadlo 50/50, byl by zločin neudělat obě. Pokud se z ničeho nic nepostaví Glénat na zadní, tak se ve výsledku setkáte s původními covery prvního a druhého dílu. Komiks vyjde již v integral provedení, tj. bude v jedné knize komplet s nějakými bonusy a... zcela nečekaně obsahuje i pár nových stran, které v původním příběhu nebyly a jsou integral only.

Co je na Strašácích zajímavé?
Příběh je, jak už to bývá, jednoduchý. Točí se okolo chlapce jménem Elliott, který fantazíruje o bubákovi ve skříni a psovi, co prochází zdmi. Fantazii a popírání jejich existence rodiči vezme za své, jakmile je svědkem jejich vraždy. Ne že by je zabilo strašidlo přímo, ale mají takovou nepříjemnou vlastnost lidem nakecat, co mají dělat a když to udělají sériovému vrahovi....

Než si vrah pro Elliotta dojde, klučina žadoní o pomoc strašáka ve skříni. A on přijde.
Komiks je o strachu, nenávisti, bezmoci, ale i o hledání smyslu vlastní existence. Je o světě za oponou reality, kde se odehrává boj o přežití mezi bytostmi, které se živí našimi myšlenkami. Kresebně hodně temný, ale taky neonově zářivý. Někde divoký, jinde klidný a místy celkem nečekaně nabitý emocema. Styl kresby mě uchvátil, ale jasně, každého to za srdce nechytne. Bohužel ještě čekám na schválení a korekce, takže do Vánoc to nedám. Kvůli viru jsem bohužel musel věnovat čas jinam.

Strašáci tedy vyjdou, ale až v půlce ledna. Od 1.12. nicméně spustím předprodej a hned jak to bude možné, přihodím i pár stránek.

Zpět do obchodu