Opoždění u letošního posledního titulu

O víkendu jsem se rozepsal o komiksu Cesta meče, protože se stal terčem Komiksových Novin a je asi na čase pustit nějakou informaci o zatím posledním BD komiksu, který je před vydáním. Někteří už vědí, že proběhlo hlasování o případné obálce pro komiks Strašáci. Jelikož dopadlo 50/50, byl by zločin neudělat obě. Pokud se z ničeho nic nepostaví Glénat na zadní, tak se ve výsledku setkáte s původními covery prvního a druhého dílu. Komiks vyjde již v integral provedení, tj. bude v jedné knize komplet s nějakými bonusy a... zcela nečekaně obsahuje i pár nových stran, které v původním příběhu nebyly a jsou integral only.

Co je na Strašácích zajímavé?
Příběh je, jak už to bývá, jednoduchý. Točí se okolo chlapce jménem Elliott, který fantazíruje o bubákovi ve skříni a psovi, co prochází zdmi. Fantazii a popírání jejich existence rodiči vezme za své, jakmile je svědkem jejich vraždy. Ne že by je zabilo strašidlo přímo, ale mají takovou nepříjemnou vlastnost lidem nakecat, co mají dělat a když to udělají sériovému vrahovi....

Než si vrah pro Elliotta dojde, klučina žadoní o pomoc strašáka ve skříni. A on přijde.
Komiks je o strachu, nenávisti, bezmoci, ale i o hledání smyslu vlastní existence. Je o světě za oponou reality, kde se odehrává boj o přežití mezi bytostmi, které se živí našimi myšlenkami. Kresebně hodně temný, ale taky neonově zářivý. Někde divoký, jinde klidný a místy celkem nečekaně nabitý emocema. Styl kresby mě uchvátil, ale jasně, každého to za srdce nechytne. Bohužel ještě čekám na schválení a korekce, takže do Vánoc to nedám. Kvůli viru jsem bohužel musel věnovat čas jinam.

Strašáci tedy vyjdou, ale až v půlce ledna. Od 1.12. nicméně spustím předprodej a hned jak to bude možné, přihodím i pár stránek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení