KN o Cestě meče

Včera chlapci z Komiksových Novin vypustili nové video, kde se rozebírá Cesta meče. Jak se jim líbila, nelíbila, co jsem zvrtal a nebo co by rádi viděli na pultech a má to nějakou souvislost s Japonskem. Je tam také řeč o pár komiksech z Japonska, které u nás už najít můžete a rozhodně byste si je neměli nechat uniknout.

Stream KN mám rád ani ne tak proto, že tam dají Nakladatelství ZANIR prostor, ale protože dokážou svoji lásku či hejt na tu kterou věc patřičně odůvodnit.

Cesta meče je celobarevný francouzský komiks, který vychází ze stejnojmenného fantasy románu od spisovatele Thomase Daye. Že je jeho třetí kniha v kontrastu s předchozími dvěma značně uspěchaná, je pravda. Nejspíš je to daň za to, snažit se (z mého pohledu) nejdůležitější část života hlavního hrdiny vměstnat do pár desítek stran. Cestě meče by určitě pomohlo, kdyby měla třeba o knihu navíc a toho dospívání hrdiny jsme si užili více.

Každopádně, knihy jsou dostupné buď jako komplet zde (628,-) nebo případně jednotlivě, pro ty, kteří se na cestu vydali, ale třeba ji ještě nestačili završit. Pokud jste spíš na mangu a do těch velkých knih se vám moc nechce, můžete tomu dát případně šanci skrz ne zcela vydařené brožované vydání prvního dílu. Byl to omyl, ale z chyb se prý lidé učí. Já se poučil a proto další žiletka je l'integrál :) Strašáci. O tom zase třeba v pondělí.

Zpět do obchodu