Pokračování Bájného království konečně hotové

Konečně se zadařilo a máme Bájné Království 2Do konce týdne tak bude ještě možnost si knihu objednat se slevou. Tj. za nějakých 197,-

Pokud snad nemáte tušení, o co jde, tak australská autorka Queenie Chan spojila klasickou prózu s tradiční manga kresbou a výsledek pojmenovala komiksová próza. Kdo by si myslel, že jde o ilustrovanou knihu, mohl by trochu narazit. Ilustrace jsou nejen tu a tam, ale někdy se objeví i klasické panelování. Co je ale důležitější, ilustrace navazují na odstavce přímo a příběh tak dostává jiný rozměr, než kdybyste četli knihu, ale pořád dává dost prostoru pro představivost jako klasická kniha.

Aby toho experimentování nebylo málo, Bájné království hodně pracuje s klasickými pohádkovými postavami jakými jsou například Červená Karkulka či Šípková Růženka. Příběh je ve skrze o tom, kterak mladá léčitelka Celsie zjistí, že její babička není její opravdová (myšleno pokrevně). Vzhledem k nějakým okolnostem se rozhodne opustit rodnou vesnici a vydat se po stopě svého utajovaného rodokmenu, načež ji na cestě doprovází její přítel a výtečný lukostřelec Quillon a místy až neskutečně oplzlý satyr Pylus.

Ještě doplním, že toto je druhá kniha ze tří. Pokud ale nemáte o české vydání zájem, vždy můžete navštívit stránky autorky a začíst se do originálu (zhruba polovina příběhu je dostupná zdarma). Fabled Kingdom Jestli ale chcete dát české mutaci šanci, najdete ji zde nebo samozřejmě i jinde, kde prodávají komiksy. S autorkou se bavím o možnosti vydat kolekci komiksů o panovnicích světa.

Zpět do obchodu